Археологиялық трасологиядағы сарапшымен кездесу

Бүгін, 2024 жылғы 2 шілдеде ҚР МАМ Мәдениет комитетінің "Ботай "мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығында археологиялық трасология сарапшысы, тарих ғылымдарының кандидаты, Ресей Ғылым Академиясының Тарих және материалдық мәдениет институтының аға ғылыми қызметкері Н. Н. Скакунмен маңызды кездесу өтті.

Ботай мәдениетін мұражайландыру бойынша басым міндеттер мен бағыттарды талқылау барысында Наталья Николаевна трасология саласындағы құнды ақпаратпен, біліммен бөлісті.
Н.Н. Скакун "Ботай" музей-қорығының ұжымымен бірлесіп халықаралық ынтымақтастықтың, ынтымақтастықтың негізгі векторлары белгіленді, алдағы трасологиялық зерттеулер негізінде Ежелгі ботайлықтардың өмір салтын қайта құру саласындағы ең өзекті мәселелердің "шеңбері" белгіленді.
Н.Н. Скакун ғалым және сарапшы ретінде 2024 жылғы 4 шілдеде Саумалкөл ауылында "Ботай мәдениетін зерттеу және археологиялық трасология мүмкіндіктері" тақырыбында дөңгелек үстел өткізуді, сондай-ақ Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының басқа да тарихи және киелі нысандарын аралауды жоспарлап отыр.