Марғұлан оқулары – 2024

Биылғы 23-25 мамыр күндері Павлодар қаласында өтіп жатқан Академик Ә. Х. Марғұланның 120 жылдығына арналған «Марғұлан оқулары – 2024" халықаралық ғылыми-тәжірбиелік конференцияға «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының ғылыми қызметкері Макеев М.С. «2023 жылы Ботай қонысындағы археологиялық далалық зерттеулері» тақырыбында баяндамасын оқыды.

Конференция жұмысына еліміздің жетекші ғалымдары, сондай-ақ, Франция, Польша, Ресей, Белорусь, Қытай, Моңғолия, Өзбекстан, Әзербайжан, Түркменстан және Армения ғалымдарының тікелей және қашықтан қатысуда.

Конференция форматы 2023 жылы жүргізілген далалық археологиялық зерттеулердің қорытындысы және оған дейінгі ғылыми ортаға таныстыруға қажетті материалдар бойынша баяндаманы тыңдау және оны талқылануда. Сонымен қатар жаңа зерттеу әдістерін қолдану, археология ескерткіштерін пәнаралық зерттеу, оларды қорғау, ғылыми және мәдени өмірдің әртүрлі салаларында пайдалану мәселелерін қозғайтын баяндамалар қызығушылық тудыруда .