Суретші-реставратордан шеберлік сабағы

2024 жылдың 21 мамыр күні «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени  музей-қорығының суретші- реставраторы Тихонов Ю.Б Саумалкөл ауылының саябағында   21 мамыр- мәдениет және өнер қызметкерлері күніне орай  Саумалкөл ауылының тұрғындарына  кескіндеме бойынша мастер-класс өткізді.

Леонардо да Винчи айтқандай, сурет табиғатпен таласады және жарысады. Бірақ бұл дауды жеңу кез келген өнерпаздың қолынан келе бермейді..

Музейдің суретші- реставраторы бояулармен қалай жұмыс істеу керектігін, қандай технологиялар, қандай жұмыс техникасы бар екенін көрсетті. Яғни, көлемді пайдалану, түстерді күшейту. Кескіндеме өнері тек фотосурет емес. Бұл тірі қабылдау, кескіндеме сөзінің өзі автордың, суретшінің тірі, тірі қатысуын білдіреді", - деп түсіндіреді суретші.