17 қаңтар күні Айыртау ауданының қосымша білім беру орталығының " Жас өлкетанушы" туристік-өлкетану үйірмесінің қатысушылары "Ботай"мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығына экскурсияға келді .

Экскурсия да Ботай мәдениетінің ашылуы, тарихы және зерттеу жұмыстары жайында ақпараттармен бөлісті. Сондай ақ оқушылар назарына ботайлықтардың ежелгі тұрғын үйлерінің реконструкциясы, жабайы жылқыны қолға үйрету жөнінде мәліметтер ұсынылды. Сондай-ақ ботайлықтардың күнделікті тұрмыста қолданылған ежелгі құралдар,қару-жарақтар көрсетілді.