Ботай мәдениетінің жәдігерлеріне саяхат

2023 жылдың 7 ақпан  күні   №2  Саумалкөл мектеп-гимназиясының 6 сынып оқушыларына "Ботай мәдениетінің жәдігерлеріне  саяхат" тақырыбында  "Ботай" музей-қорығының экспозициялық залы бойынша тақырыптық  экскурсия ұйымдастырылды.

Тақырыптық экскурсияның ұйымдастыру мақсаты – оқушыларға ежелгі адамдардың кәсібін, тұрмыс тіршілігін сипаттау.
         Экскурсия барысында музей қызметкерлері оқушылармен  Ботай мәдениетінің ашылуы, тарихы және зерттеу жұмыстары жайында ақпараттармен бөлісті. Сондай - ақ оқушылар назарына ботайлықтардың ежелгі тұрғын үйлерінің реконструкциясы, жабайы жылқыны қолға үйрету жөнінде, табылған  қыш ыдыстардың сынықтары жайында мәлеметтер ұсынылды. Экскурсияда  оқушылар  ботайлықтардың күнделікті тұрмыста қолданылған ежелгі құралдар,қару-жарақтарын көз бе көз көріп, керемет әсер алды.