Ботай - Ұлы дала мәдениеті

Бүгін, 2024 жылғы 28 ақпанда Айыртау ауданы Каменный брод  ауылының орта мектебінде "Ботай" мемлекеттік музей-қорығының қызметкерлері "Ботай - Ұлы дала мәдениеті" тақырыбында көрме және дәріс  ұйымдастырды. Көрмеге мектеп оқушылары мен мұғалімдер қатысты.
Бұл көрмеде бірегей Ботай мәдениеті - жылқыны қолға үйрету орталығы ретінде сипатталған және артефактілер ұсынылған: сүйек пышағы – (Ботай қонысындағы археологиялық қазбалардан табылған), трепанация іздері бар энеолит дәуіріндегі адамның бас сүйегі, хирургиялық ланцет (ежелгі дәуір), аңшылық пен балық аулауға арналған сүйек гарпуны, Ботай қыш ыдыстарының сынықтары және тағы басқалар.
Аталған іс-шарада "Ботай" музей-қорығының бас инспекторы В.А. Искрижицкий өз сөзінде археология ескерткіштерін сақтаудың маңыздылығы, оларға ұқыпты қарау, отандық тарихты зерделеу, өскелең ұрпақ үшін Қазақстан Республикасының өңірінің бай мәдени мұрасын насихаттау және сақтау қажеттігі туралы атап өтті.