Бүгін, 2024 жылдың 15 наурыз күні «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының қызметкерлері Саумалкөл орта мектебінің 5 -6 сынып оқушылары үшін «Әлем таныған Ботай» тақырыбында тарихи-танымдық дәріс өткізді.

Бүгін, 2024 жылдың  15 наурыз   күні «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының қызметкерлері  Саумалкөл  орта мектебінің 5 -6 сынып  оқушылары үшін «Әлем таныған Ботай» тақырыбында тарихи-танымдық дәріс  өткізді.
 Дәріс барысында оқушылар Ботай қонысының, Ботай атауының  шығу тарихымен, сонымен қатар Ботай жәдігерлерін ең алғаш тапқан Еслямбек Закарияұлы және де Ботайды зерттеп,оны әлемге танытқан Виктор федорович Зайберттің өмірбаянымен , оның зерттеген жұмыстарымен терең танысып,ботай қонысынан табылған құнды жәдігерлерді тамашалады.
Сабақ барысында оқушыларға тақырып бойынша түрлі сұрақтар қойылды,оларға қуана жауап беріп, өз ойлары мен пікірлерімен белсенді бөлісті.