2023 жылдың 5 желтоқсан күні "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының ғылыми қызметкерлері Көкшетау қаласының №17 мектебінің 7-8 сынып оқушыларына «Қазақстанның археологиялық зерттеулері» атты көрме және дәріс ұйымдастырды. Дәріс бойынша оқушыларға Қазақстан аумағында мәдени ескерткіштерді есепке алу, жазу, зерттеу, қалпына келтіру және қорғау әдістері туралы, ғылыми, экспедициялық және қалпына келтіру жұмыстары бойынша мәлеметтер берілді. Сондай-ақ оқушылар назарына ботайлықтардың ежелгі тұрғын үйлерінің реконструкциясы, жабайы жылқыны қолға үйрету жөнінде мәліметтер ұсынылды. Сондай-ақ ботайлықтардың күнделікті тұрмыста қолданылған ежелгі құралдар,қару-жарақтар көрсетілді.