2023 жылдың 17 қараша күні "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының қызметкерлері Айыртау ауданының Елецкое орта мектебі 5-6 сынып оқушыларына энеолит дәуірінің бірегей археологиялық ескерткішін насихаттау мақсатында " «Ботай - Солтүстік дала қазынасы" тақырыбында дәріс өткізді.

Дәрісті ұйымдастырудың мақсаты балалардың туған өлкеге деген сүйіспеншілік сезімін дамыту және нығайту, туған өлкенің тарихы мен мәдениеті туралы білім арқылы өз елінің патриоты мен азаматының қалыптастыру.

Оқушыларға Ботай мәдениеті және де ботай мәдениетінің бірегей артефактілері туралы толық ақпарат ұсынылды. Сонымен қатар оқушылар назарына ботайлықтардың жабайы жылқыны қолға үйрету жөнінде мәліметтер,ботайлықтардың күнделікті тұрмыста қолданылған ежелгі құралдар,қару-жарақтары көрсетіліп, оларды қалай жасайтыны,қолдану жолдары бойынша шеберлік сабақтары көрсетілді.

Оқушылар Ботай мәдениетінің әлеміне үніліп, қызықтырған сұрақтарын қойып, толықтай жауап алды.