Алматы қаласында орналасқан Ә.Х. Марғұлан атындағы археология институтының ғылыми қызметкері, зооархеология зертханасының меңгерушісі, , PhD докторанты Шагирбаев Мамбет Сапарбекұлы ПЦФ-3 №BR18574223 «Солтүстік Қазақстан мәдени-тарихи процестер контекстінде: тас дәуірінен этнографиялық қазіргі заманға дейін»жобасы аясында Ботай қонысынан табылған жәдігерлерді зерттеу жұмыс барысында.

Алматы қаласында орналасқан Ә.Х. Марғұлан атындағы археология институтының ғылыми қызметкері, зооархеология зертханасының меңгерушісі, , PhD докторанты Шагирбаев Мамбет Сапарбекұлы  ПЦФ-3 №BR18574223 «Солтүстік Қазақстан мәдени-тарихи процестер контекстінде: тас дәуірінен этнографиялық қазіргі заманға дейін»жобасы аясында Ботай қонысынан табылған жәдігерлерді зерттеу жұмыс барысында.