Дөңгелек үстел

2023 жылдың 3 шілде күні  «Ботай»  мемлекеттік тарихи-мәдени музей- қорығында сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнама талаптарын сақтау бойынша дөңгелек үстел ұйымдастырылды. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениет-рухани мәдениет жүйесінің маңызды элементтерінің бірі.

Мәдениеттің субъектісі ретінде адам еңбек, саяси, құқықтық, этикалық, эстетикалық, моральдық және басқа да мәдениеттердің тасымалдаушысы болып табылатындығы атап өтілді, олар бір-бірімен тығыз қарым-қатынас жасай отырып, таңқаларлық симбиоздарды құрайды. Мәдениет жүйесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениет белгілі бір функцияларды орындай отырып және белгілі бір дәрежеде қоғамның тұтастығы мен бірлігін сақтай отырып, ерекше орын алады. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениет оның мазмұнына мәдениеттердің барлық дерлік түрлерінің элементтерін қамтиды, бұл адамның өзінің тұтастығының жалғыз субъектісі ретіндегі табиғатымен байланысты.