«Бүгінгі Ботай»

Биыл «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы өзінің 5 жылдығын атап өтуде!

Ботай музей-қорығы  5-жылдың ішінде Ботай мәдениетін зерттеу және насихаттау, тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін танымал ету үшін түрлі жобалармен жұмыс жасай отыра, бірқатар іс-шаралар өткізді, олар: акциялар, көрмелер, экскурсиялар, халықаралық конференциялар, музей сабақтары, БАҚ-та жарияланымдар,шеберлік сабақтар, республикалық фестивальдар және т.б.

Аталып кеткен іс-шаралардың біріне  тоқталып кетсек:

Экскурсиялық жұмыс

Мәдени-білім беру қызметі музей – білім беру қызметтерін әзірлеуді және балалар мен ересектердің танымдық бос уақытын ұйымдастыруды жүзеге асырады. Экскурсиялар келушіге музей, оның коллекциялары, жалпы экспозиция туралы жалпы түсінік береді. Экскурсияда оқиғалар энеолит дәуірі,ботай мәдениеті мен тарихы туралы жалпы түсінік бере отырып, жақыннан баяндалады.

5 жыл ішінде "Ботай" музей-қорығымен 500-ден астам экскурсия ұйымдастырылды.