2023 жылдың қаңтар айынан бастап ҚР МСМ Мәдениет комитетінің "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының құрылғанына 5 жыл толуына орай бірқатар маңызды іс-шаралар өткізілді.

Мәселен, СҚО Айыртау ауданының барлық білім беру мекемелерінде және Көкшетау қаласының бірнеше колледждерінде Ботай мәдениетін зерттеу және насихаттау тақырыбында тақырыптық, білім беру дәрістері өткізілді. Сонымен қатар, музей сабақтары өткізілді, онда білім беру технологиялары, музей педагогикасының әдістері, мастер-класстар және интерактивті формалар арқылы оқушылар өлке тарихымен, ботай мәдениетімен танысты. Жас ұрпақ экспозициялық-көрме қызметінің объективі арқылы Қазақстан тарихының негіздерін, аспектілерін, музей-қорықтың экскурсоводтары мен ғылыми қызметкерлері жарықтандырған археологиялық әдістемелерді белсенді танымдық зерделеуді қабылдады. "Ботай" музей-қорығының қызметкерлері ұйымдастырған іс-шараларға барлығы 1000-нан астам оқушылар мен студенттер қатысты.