Тарихи суреттердің республикалық панорамасы

Қайта өрлеу дәуірінен бастап адамзат үшін көркем ойдың нақтыланған, эстетикалық көрінісі, картиналардағы, сәулеттегі, театрдағы рәміздерді кодтау маңызды болды .Белгілер мен шифрланған идеялар арқылы біз осы күнге дейін таңданбайтын шығармалар авторларының стилі мен ниетін оңай тануға болады. Фильмдердің, клиптердің, анимациялардың, компьютерлік технологиялардың әлемдік өркениеттік дамуымен рәміздер мен бейнелердің рөлі тек өсе бастады. Қазақстан Республикасында дамудың қазіргі кезеңінде ұлттық мәдени код шифрланған және біздің ойымызша, сақтау және танымал ету қажет көптеген оң тарихи және мәдени бейнелер бар.

Сондықтан «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының ұжымы еліміздің тарихы, оның бай шығармашылық және мәдени мұрасы саласындағы рәміздерді насихаттау идеясын алға тартты.

Ботай музей-қорығында-бұл жүйрік ат, ежелгі тұрғын үй, Ботай мәдениетінің тарихи қонысы. Сонымен қатар, онлайн челлендж – тарихи суреттердің республикалық панорамасы (галереясы) «Ботай» музей-қорығының құрылғанына 5 жыл толуына арналды.

Музей-қорықтардың, тарихи-мәдени мұра инспекциясының, мәдениет саласы ұйымдарының - театрлардың, филармонияның, концерттік ұйымдардың әлеуметтік желісінің (Feesbook, Instagram) ресми парақшасында көрнекті тарихи тұлғаларда, бейнелерде көркем бейнеленген немесе бейнеленген клип, бейнеролик немесе анимация көрсету идеясы пайда болды. Бұл челендж-өскелең ұрпақ, жастар үшін шағын сюжет пен көрнекі қатар арқылы бейнеленген "мәдени-тарихи" месседждің", "мәдени-тарихи мағыналардың көпқабаттылығының " бір түрі.