Бүгін, 2022 жылдың 16 қарашасында «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы» РМҚК –ның экскурсия бөлім басшысы Мукушева Ж.О. және экскурсовод Тохтаров Д.В. Саумалкөл ауылындағы агротехникалық колледждің 1-ші және 2-ші курс студенттеріне өлке тарихын біліп,ботай мәдениетінің бірегей археологиялық ескерткішін насихаттау мақсатында «Ботай өркениетінің бастауы» тақырыбында музей сабағын жә

Бүгін, 2022 жылдың 16 қарашасында «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы» РМҚК –ның  экскурсия бөлім басшысы Мукушева  Ж.О. және  экскурсовод  Тохтаров Д.В. Саумалкөл ауылындағы агротехникалық колледждің 1-ші және 2-ші курс   студенттеріне өлке тарихын біліп,ботай мәдениетінің бірегей археологиялық ескерткішін насихаттау мақсатында «Ботай өркениетінің бастауы» тақырыбында музей сабағын  және археологиялық қазба жұмыстары кезінде табылған бірегей жәдігерлер көрмесін ұйымд астырады.

Студенттер ежелгі энеолит дәуірінде өмір сүрген ботайлықтар,ботай мәдениеті жайлы дәрңсті үлкен қызығушылықпен тыңдап,  археологиялық қазба жұмыстары кезінде табылған бірегей жәдігерлер туралы көптеген ақпараттар алды.