2022 жылдың 27-29 қазан күндері аралығында Ұлытау облысы, Жезқазған қаласында С.Қожамқұлов атындағы Жезқазған қазақ музыкалық-драма театрында «Ұлытау» ұлттық тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы ұйымдастыруымен «Алтын Орданың тарихи-мәдени мұрасы» атты халықаралық ғылыми-тәжірбиелік конференция ұйымдастырылды.

2022 жылдың 27-29 қазан күндері аралығында  Ұлытау облысы, Жезқазған қаласында С.Қожамқұлов атындағы Жезқазған қазақ музыкалық-драма театрында «Ұлытау» ұлттық тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы ұйымдастыруымен «Алтын Орданың  тарихи-мәдени мұрасы» атты халықаралық ғылыми-тәжірбиелік конференция ұйымдастырылды.

Аталмыш іс-шараға еліміздің түкпір-түкпірінен келген  делегаттар және де Түркия, Ресей, Қырғызстан, Финляндия, Украина  мемлекеттерінің ғалымдары мен профессорларының қатысуымен өтті.  Сондай-ақ іс-шараға «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының директоры Қуаныш Ғибадатұлы Шақшақов және «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының ғылыми қызметкері  Руслан Ерланұлы Хайргельдинов қатысты.

Конференция ҚР Мәдениет және спорт министрі Абаев Дәурен Әскербекұлының сөз сөйлеуімен басталды.

Конференцияның мақсаты-Алтын Орданың  материалдық және материалдық емес мұраларымен таныстыру,сақтау және насихаттау,ескерткіштерді сақтауды жақсарту бойынша шаралар әзірлеу, соның ішінде Қазақстанның халықаралық иминджін қалыптастыратын туризмді дамыту.