2022 жылдың 9-11 қараша күндері Алматы қаласында әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті Тарих факультетінде Ұлыбританияның Экзетер университетінің профессоры,тарих ғылымдарының докторы Алан К.Оутрамның «Ботай мәдениетінің алатын орны және жылқыны қолға үйретуге қатысты пікірталастар» атты көшбасшылық дәріс өтті.

2022 жылдың 9-11 қараша күндері Алматы қаласында әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті Тарих факультетінде Ұлыбританияның Экзетер университетінің профессоры,тарих ғылымдарының  докторы Алан К.Оутрамның «Ботай мәдениетінің алатын орны және жылқыны қолға  үйретуге қатысты пікірталастар» атты көшбасшылық дәріс өтті.

Археолог, тарих ғылымдарының докторы Алан Оутраммен «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының директоры Қуаныш Ғибадатович Шақшақов кездесіп, әңгімелесу барысында Ботай мәдениетінің зеттеу жұмыстарының  қазіргі жағдай мен келешекті егжей-тегжейлі талқылады.