Шақшақов Қуаныш Ғибадатұлы

Қуаныш Ғибадатұлы Шақшақов – 2021 жылдың 9 қыркүйек күнінен бастап ҚР Мәдениет және спорт Министрлігі Мәдениет комитетінің «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы» РМҚК директорының міндетін атқарушы.

Қуаныш Ғибадатұлы Көкшетау облысы бұрынғы Лениноград ауданы Киевское ауылында дүниеге келген. 3 жоғары білімі бар, тарих магистрі, «Мәдениет саласының үздігі» төсбелгісінің иегері.

2005 жылдан бастап мәдениет саласында қызмет атқарып келеді. Оның тікелей басшылығымен «Рухани жаңғыру» бағдарламасын жүзеге асыру аясында бірқатар ауқымды жобалар жүзеге асырылды. Қазақстан Республикасының археология және тарих саласындағы жетекші ғалымдармен (В.Зайберт, З. Самашев, А.Досымбаева, М. Хабдуллина, т.б.) тұрақты іскерлік байланыста. Қуаныш Ғибадатұлының археологиялық экспедициядағы 10 жылдық тәжірибесі тарихи-мәдени мұра объектілерінде барлау және қорғау-құтқару жұмыстарын жүргізуге ықпал етті.